Automatizovaný nástroj pro výměnu dat

Rozšiřující modul E-SHOP SYNC umožňuje automatickou výměnu dat mezi e-shopem a POHODOU. Díky možnosti tvorby pravidel, je možné vyměňovat data mezi různými systémy nezávisle na sobě. Modul automatizuje propojení POHODY a jednoho z nejznámějších e-shopů SHOPTET.

Jak napojit Shoptet na POHODU?

Pro automatizované napojení programu POHODA na SHOPTET využijte náš modul E-SHOP SYNC.

 

Další velmi zajímavou funkcí modulu je generování XML feedů, které můžete sdílet se svými odběrateli a tím dát k dispozici svojí skladovost, kterou mohou odběratelé automaticky zpracovat. Kromě XML feedu je možné exportovat i obrázky, které je možné filtrovat a omezovat.

Pro sdílení XML feedů a obrázků je ideální využít náš FTP server, který umožňuje vysokokapacitní stahování a zabezpečení. Díky tomu, že data lidé nestahují fyzicky z Vašeho serveru, nedochází k jeho zahlcení. V praxi to funguje tak, že pravidelně exportují data z vaší POHODY na náš FTP server a odtud si je teprve zákazníci stahují. Cenu a parametry FTP SERVERU naleznete zde: https://www.czcloud.cz/ceny/

Jak pracuje modul E-SHOP SYNC

 • Modul pracuje ve čtyřech základních režimech.

  1. Režim Download/upload Modul stáhne z FTP XML, předá ho POHODĚ a odpověď zpracování pošle zpět na FTP. Tento režim je ideální pro import objednávek z e-shopu a vrácení odpovědi o zpracování.
  2. Režim Upload Modul předá POHODĚ připravený XML požadavek. Výsledek zpracování modul odešle na FTP, kde si ho e-shop zpracuje. Tento režim je vhodný pro kompletní export zásob, který se provádí zpravidla 1x denně.
  3. Režim SQL Modul vytvoří XML feed přímo z SQL serveru na základě SQL požadavku. Tento režim umožňuje rychlou výměnu dat, například pro aktualizaci zásob každých 15minut. Díky SQL požadavku je možné generovat efektivní XML soubor. Zároveň tento režim umožňuje generovat XML feed pro odběratele dle předem definovaných požadavků.
  4. Režim Image sync Modul odesílá obrázky z předem definované složky na FTP. Obrázky je možné filtrovat dle následujících parametrů.
   • Exportovat všechny obrázky
   • Exportovat pouze změněné obrázky x dnů zpět
   • Exportovat pouze obrázky, které jsou přiřazené u nějakého produktu
   • Exportovat pouze obrázky, které jsou přiřazené u nějakého produktu, který má zatrženou volbu Internet.
  5. API automatizace synchronizace přes URL jako je „Obecný internetový obchod“ v POHODĚ (např. SHOPTET) 

screen eshop sync

Přehled příkladů využití

 • Automatický import objednávek z e-shopu
 • Automatický export zásob na e-shop
 • Generování XML feedů pro odběratele
 • Export obrázků jako doplněk XML feedu
 • Exporty dokladů na e-shop

 

 

Ceny modulu

Smart modul E-SHOP SYNC 8 000 Kč
Instalace 2 000 Kč
Konfigurace pravidel dle náročnosti 1 290 Kč/hod
Roční servis a podpora produktu 1 600 Kč

 

Uvedené ceny jsou bez DPH.

Konfigurace pravidel dle náročnosti

Časová náročnost exportních pravidel záleží na specifikaci a množství jednotlivých pravidel. Většinou se však pohybujeme v řádech jednotek hodin.

Nejčastější otázky (FAQ)

#1 Jak dlouho trvá instalace modulu? 

Instalace probíhá v rámci pár hodin. Hodně záleží na vašich požadavcích a připravenosti k dotazům z konfigurace. Pokud je vše připravené po technické i obsahové stránce, tak může být modul kompletně nasazen v průběhu jedné hodiny.

#2 Co vše získáváme v ročním servisu a podpoře produktu?

V rámci ročního servisu získáváte naší podporu a jistotu funkčnosti modulu s ohledem na POHODU. Občas se stává, že výrobce POHODY udělá změny v databázi a je třeba upravit modul. Dále v rámci servisu instalujeme aktualizace, které obsahují nové funkce. 

#3 Jak mám postupovat, když budu chtít sdílet odběratelům vlastní XML feed s dostupností?

V podstatě nás stačí kontaktovat s vaším požadavkem a my zajistíme vše potřebné. Máme vlastní FTP server, kde bude XML feed a případně obrázky uložené, aby nikdo nechodil na váš server. Jediné co od vás budeme potřebovat, je vědět, jaká data budete chtít sdílet.

#4 S jakou verzí POHODY je váš modul kompatibilní?

Modul E-SHOP SYNC je kompatibilní s verzí POHODA SQL/E1.  

#5 S jakými e-shopy váš modul spolupracuje?

Náš modul je velmi univerzální, a tudíž teoreticky spolupracuje s jakýmkoliv e-shopovým řešením, které komunikuje pomocí XML a umožňuje automatizovanou práci s daty. V případě dalších dotazů ohledně řešení nás prosím kontaktujte pomocí formuláře níže.

#6 Jak funguje propojení POHODY a SHOPETU?

Modul umí automatizovat ruční synchronizaci kterou umožňuje POHODA (Soubor>Komunikace>Internetové obchodování), takže je nastavení velmi jednoduché. Na základě nastavení pravidel je možné definovat intervaly pro importy objednávek a exporty zásob zvlášť. Po nastavení pak funguje celá synchronizace se SHOPTETEM automaticky na pozadí.

Reference

Zde je seznam klientů, kteří již využívají náš doplněk EMAIL & SMS GATE. 

 • FAVE – česká firma, která se věnuje se dovozu a velkoobchodnímu prodeji úklidových, kuchyňských a domácích potřeb. FAVE využívá od nás také řešení mobilní aplikace POHODY  a automatizovaného vytváření dokladů v POHODĚ.
 • Refi-CZ s.r.o. – česká firma, která se věnuje velkoobchodnímu prodeji potravin a polotovarů pro gastronomická zařízení. 
 • Front Line s.r.o. – velkoobchod specializující se na Mexické potraviny, které dováží z Ameriky a distribuuje po Evropě.

Pro více informací o modulu nás kontaktujte

Modul je kompatibilní se systémem POHODA SQL a E1.

Řešení spolupracující se systémem POHODA
www.pohoda.cz www.pohodaplus.cz